0
+420 774 437 550 (Po-Pá 8-17 hod.)

Proč nakupovat u nás?

 • Odborné poradenství
 • Ochotná a vstřícná obsluha
 • Doprava od 0 Kč
 • Jsme na trhu více jak 15 let
 • Široký sortiment zboží
Doprava a platba


WC, toalety

Typy provedení WC, toalety

Toaleta patří k nepostradatelnému místu v bytě, domu, či na pracovišti. Klozety stojícíkombi klozety jsou instalované na podlahu. Splachování zajišťuje splachovač (splachovací nádrží), který je zavěšen na zdi, nebo na WC míse (kombi klozety). Splachovací nádrže jsou již vybaveny systémem dvojího úsporného splachování (tlačítko na cca 6 l, nebo cca 3 l). Závěsná WC mísa se zabudovaným splachováním je nejen trendem dnešní doby, ale i estetický a praktický prvek Vaší koupelny a toalety.
Závěsné WC mísy oceníte také při úklidu toalety, či koupelny.

Přestože klozety, WC mísy, nebo záchod plní stejný účel, rozdíly se najdou! Pro laika jsou rozdíly patrné hlavně v ceně, nebo tvaru. Skutečné rozdíly jsou již u návrhu WC mísy a při výrobě. Složení keramické hmoty, způsob výroby, glazura, tam vzniká hodnota, která je posléze vyčíslena cenou sanitární keramiky. Rozdíly složené třeba i z detailů, oceníte v dlouhodobém používání, snadné údržbě WC mísy a jeho příslušenství a také nižší spotřebě čisticích prostředků.

Základní typy WC mísy:

Hluboké splachování / Ploché splachování WC mísy

 1. Klozet s hlubokým splachováním znamená, že vnitřní prostor mísy má přímo vodní hladinu a zavodněný sifon (odvod do kanalizace).
 2. Klozet s plochým splachováním (tzv. se zrcadlem, nebo dříve označené názvem panama) znamená, že ve vnitřním prostoru mísy má keramickou plošku, níže vodní hladinu a zavodněný sifon (odvod do kanalizace). WC mísa s plochým splachováním je vhodnější pro optickou kontrolu stolice. Použití je zejména v nemocnicích, školkách a domácnostech. Nevýhodou je volné šíření zápachu. Cena WC mísy s plochým splachováním bývá vyšší než u hlubokého splachování.

Podstatným krokem při výběru WC mísy je připojení na odpad.

zadní odpad – vodorovný
zadní odpad – šikmý (dříve používán v panelových a bytových domech)
wc mísa zadní odpad – vodorovný
svislý odpad – směřuje do podlahy wc mísa svislý odpad – směřuje do podlahy
vario odpad – systém který řeší výše uvedené pozice
Připojení na odpadní potrubí je ukryto v "kapotované" míse. Mísa tak působí čistě, elegantně, bez záhybů, kam se jinak běžně usazuje prach.
wc mísa „vario“ odpad


WC mísy pro invalidy

Jejich konstrukce je upravena pro snadnější použití osob se sníženou pohyblivostí. Klozet na postavení je vyšší než běžné typy. Většinou 48 cm, nebo 50 cm. Závěsný klozet je prodloužený do prostoru. Tím je snazší užívání.

Pro snadnou instalaci klozetu nabízíme soupravu upevnění WC mísy – balíček obsahující šrouby, hmoždinky, podložky, kryty šroubů.

WC mísy a sedátka

aby byl klozet kompletní, je potřeba instalovat také "záchodové prkénko". V kategorii "WC sedátka" nabízíme modely v dostatečně široké škále provedení materiálů, barev, dekorů a tvarů. WC prkénko "vyladí" klozet podle Vaší fantazie.

WC mísy a elektronická bidetová sedátka

jsou kombinací klasické toalety a bidetu. Je to prostě bidet a toaleta v jednom.
To, že nemáte místo pro samostatný bidet již není problém. Elektronické bidetové sedátko je zařízení, které plní funkci:

 • klasického toaletního sedátka
 • efektivně nahrazuje toaletní papír
 • bidet v plné výbavě
 • filtrace pachů

Elektronický bidet a jeho funkce je detailněji popsán v kategorii "Bidetová sedátka – elektronické bidety".

Kontakty

Koupelny - online
Opavská 298/124
Kravaře
747 21

+420 774 437 550
+420 558 843 590
info@koupelny-online.cz