

ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI
- instalace možná pouze vývody dole
- ochrana ocelové nádoby dvojitým titanovým smaltem
- vynikající tepelně-izolační vlastnosti nádoby
- tepelná pojistka zabraňující přehřátí topné spirály
- mrazuvzdorná pojistka proti zamrznutí vody v zásobníku
- anodová tyč prodlužující životnost zásobníku
- nastavitelný termostat se signalizací ohřevu
- pojistný ventil se zpětnou klapkou jako součást balení
- univerzální konzola na zavěšení ohřívače
POPIS VÝROBKU
Elektrické zásobníkové ohřívače HAKL BG 100v o objemu vody 100 litrů. Tyto ohřívače patří do produktové řady tlakových zásobníků s ocelovou nádobou. Doplňkové označení „V“ (BGv), znamená vertikální (svislé) provedení s válcovitým designem, proto regulace teploty ohřevu vody a připojovací vývody ohřívače se nacházejí na spodní straně krytu. Součástí balení zásobníkových ohřívačů vody HAKL BGv je také pojistný ventil a univerzální konzola pro zavěšení ohřívače.
Dlouhou životnost zásobníku zaručuje dvojitá vrstva titanového smaltu a zabudovaná anodová tyč. Sériově montovaná tepelná pojistka zajišťuje vyšší stupeň ochrany spirály proti přehřátí v krizových situacích. Funkce mrazuvzdorné pojistky zabraňuje zamrznutí vody v ohřívači a tím i poškození nádoby. Takto nastavený termostat při běžné teplotě ohřev spirály nesepne, ale v případě výrazného poklesu teploty v místnosti bezpečně ochrání ohřívač před zamrznutím. Součástí balení zásobníkových ohřívačů vody HAKL BGv je také pojistný ventil.
ZAPOJENÍ OHŘÍVAČE
Ilustrační obrázek zapojení zásobníkového ohřívače HAKL BG 100v do vodovodního systému.
Výrobce doporučuje instalaci vypouštěcího ventilu, při údržbě je velmi snadné vypuštění vody z ohřívače.
Součástí balení je pouze pojistný ventil!

SERVISNÍ BALÍK:PLUS
Na tento výrobek se vztahuje SERVISNÍ BALÍK:PLUS. Rozšířený záruční a bezplatný servis je automaticky zahrnut v ceně výrobku a za vybrané opravy zákazník neplatí. Podrobné informace naleznete na www.haklcz.cz/servis/servisne_baliky
TABULKA VHODNOSTI POUŽITÍ
Pro snazší výběr vhodného modelu zásobníkového ohřívače vody výrobce připravil přehlednou tabulku vhodnosti použití. Seřazena je dle objemu zásobníku a typu využití - náročnosti na spotřebu vody. Elektrické zásobníkové ohřívače vody zahřívají vodu pomocí 1,5 a 2 kW topné spirály. Takový nízký příkon je umožněn díky tomu, že vodu zahřívají akumulačně do zásobníku. Jejich hlavní výhodou je připojení k elektrické síti pomocí zástrčky a nízkým jištěním. Na rozdíl od průtokových ohřívačů lze ale použít pouze omezené množství teplé vody v zásobníku. Ohřev vody v zásobníku lze nastavit na požadovanou teplotu. Čím vyšší teplota tím více vody lze zředit se studenou vodou a dosáhnout tak celkového většího objemu vody. Třeba si ale uvědomit, že nastavená vyšší teplota znamená i vyšší provozní náklady.
Při výběru zásobníkového ohřívače je nutno brát ohled na způsob využití. Například při sprchování je nutno zahřát až trojnásobné množství vody než při mytí rukou, proto je třeba zvolit správný objem zásobníkového ohřívače vody.
Poznámka:
Hodnoty v tabulce jsou orientační, pět symbolů ••••• určuje maximální vhodnost použití, symbol x určuje nevhodnost výrobku.
Jednoduchý výběr modelů ohřívačů vody podle objemu zásobníku lze zvolit v hlavní kategorii pomocí filtračního nástroje.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Ohřívače vody elektrické |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 8586018648806 |
| Automatické řízení příkonu:: | ne |
| Délka připojovacího kabelu:: | --- |
| Doba ohřevu o 40 °C:: | 2 h 41 min |
| Druhý stupeň tepelné ochrany: | ne |
| Hmotnost brutto:: | 33,9 kg |
| Hmotnost netto:: | 30,9 kg |
| Jištění:: | 10A |
| Manuální přepínání výkonu:: | ne |
| Max. trvalý tlak vody:: | 6 bar |
| Měření spotřeby el.energie:: | ne |
| Měření spotřeby vody:: | ne |
| Min. spínací tlak:: | 0,2 bar |
| Mrazuvzdorná pojistka:: | ano |
| Napětí:: | 230V |
| Objem:: | 100 l |
| Příkon:: | 2 kW |
| Připojovací závity:: | 1/2" vnější |
| Rozměry krabice (v x š x h):: | 105 x 50 x 50 cm |
| Rozměry výrobku (v x š x h):: | 97 x 44 x 46 cm |
| Rozteč připojovacích vývodů:: | 120 mm |
| Signalizace ohřevu:: | ano |
| Stupeň krytí:: | IP X4 |
| Tepelná ochrana:: | ano |
| Tepelné ztráty při 60 °C:: | 1,21kWh |
| Tlakový provoz:: | ano |
| Tloušťka izolace:: | 38 mm |
| Typ připojovacího kabelu: | --- |
| Typ spínání:: | termostatický |
| Ukončení kabelu vidlicí:: | ne |
| Výrobce:: | HAKL - kontrolováno na Slovensku |
| Výrobek obsahuje příp. kabel:: | ne |
| Zobrazování teploty vody:: | ano |
| Výrobce:: | HAKL - kontrolováno na Slovensku |
| Příkon:: | 2 kW |
| Napětí:: | 230V |
| Jištění:: | 10A |
| Objem:: | 100 l |
| Stupeň krytí:: | IP X4 |
| Tlakový provoz:: | ano |
| Max. trvalý tlak vody:: | 6 bar |
| Min. spínací tlak:: | 0,2 bar |
| Typ spínání:: | termostatický |
| Manuální přepínání výkonu:: | ne |
| Automatické řízení příkonu:: | ne |
| Měření spotřeby el.energie:: | ne |
| Měření spotřeby vody:: | ne |
| Tepelná ochrana:: | ano |
| Druhý stupeň tepelné ochrany: | ne |
| Signalizace ohřevu:: | ano |
| Zobrazování teploty vody:: | ano |
| Rozteč připojovacích vývodů:: | 120 mm |
| Připojovací závity:: | 1/2" vnější |
| Doba ohřevu o 40 °C:: | 2 h 41 min |
| Tepelné ztráty při 60 °C:: | 1,21kWh |
| Tloušťka izolace:: | 38 mm |
| Mrazuvzdorná pojistka:: | ano |
| Výrobek obsahuje příp. kabel:: | ne |
| Ukončení kabelu vidlicí:: | ne |
| Typ připojovacího kabelu: | --- |
| Délka připojovacího kabelu:: | --- |
| Hmotnost netto:: | 30,9 kg |
| Hmotnost brutto:: | 33,9 kg |
| Rozměry výrobku (v x š x h):: | 97 x 44 x 46 cm |
| Rozměry krabice (v x š x h):: | 105 x 50 x 50 cm |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.



