Váš košík obsahuje
0 položek
o celkové hodnotě
0,- 

Ohřívač vody - Dražice OKC 125 Závěsné, svislé – výměník 0,7 m2

Družstevní závody Dražice-strojírna, s.r.o.

Výrobce:
1103208101Kód zboží:
60 měsícůZáruka:
3-9 dníDostupnost:
12 000,-  (vč. DPH) Běžná cena:
9 000,-  (vč. DPH) Naše cena:
21% DPH:
3 001,-  (25%) SLEVA:
ks Množství:
Popis:

Ohřívač vody Dražice OKC 125 závěsný, svislý, výměník 0,7 m2

 

Hmotnost ohřívače bez vody 58 kg.

Přednosti ohřívačů vody DZ Dražice:

  • Mimo špičkového zpracování, kvalitních materiálů použitých při výrobě ohřívačů vody a náročné kontrole během procesu je jednou z hlavních výhod našich ohřívačů vody jedinečný systém topných těles. Elektrické těleso není ponorné, ale keramické, suché, zasunuté do ocelové jímky ohřívače vody. Tím, že nádoba ohřívače vody i jímka je vyrobena z jednoho druhu materiálu (oceli), nedochází ke vzniku galvanického článku a elektrochemické korozi. Ostatní výrobci ohřívačů vody a bojlérů většinou používají ponorná tělesa, která jsou vyrobena z jiných druhů materiálů (měď, nerez) a tak k elektrochemické korozi dochází.

  • Systém keramických těles mimořádně dobře odolává tvrdé a agresivní vodě a výrazně prodlužuje životnost nádoby v každých podmínkách.

  • Čistící otvory umožňují přístup do vnitřku nádoby ohřívače na odstranění usazenin a vodního kamene a tak šetří náklady na provoz.

  • Magnesiová anoda jako dodatečná ochrana proti korozi také prodlužuje životnost nádoby bojleru a tím dále zvyšuje vysokou užitnou hodnotu, kterou dostáváte s koupí ohřívače vody DZ Dražice.


Kombinované ohřívače vody - charakteristika:

  • Akumulační ohřívač vody se smaltovanou ocelovou nádobou o objemu 80–200 litrů a pevně vestavěným výměníkem.
  • Elektrický ohřev je namontován na přírubě revizního otvoru spolu s hořčíkovou anodou jako pomocnou ochranou nádoby proti korozi.
  • Zásobník - bojlér je opatřen vnějším pláštěm z ocelového plechu, nalakovaným bílou práškovou barvou. Izolaci tvoří polyuretanová pěna o tloušťce 42 mm, která zaručuje nízké tepelné ztráty.


Výběr ohřívače vody

                                Doporučený minimální objem zásobníkového ohřívače vody v dm3
Způsob ohřevu
Elektricky
Plyn, dřevo, uhlí
(celoročně neomezeně)
Předpoklad spotřeby
malá
střední
vysoká
Denní/noční proud
denní
noční
denní
noční
denní
noční
Počet osob
1
20
50
20
50
50
80
80
2
20
50
50
80
80
125
80
3
50
80
80
125
100
160
100
4
50
100
100
160
125
200
100
5
80
100
125
180
160
250
100
6
100
125
160
200
200
300
125
7 >
projekt
projekt
projekt
projekt
projekt
projekt
projekt

Praktické rady pro výběr zásobníkového ohřívače vody

Rodiny s malými dětmi nebo zatím bez dětí by měly vzít do úvahy životnost našich ohřívačů a zvažovat objem i pro ně.
Jestliže zvažujeme kombinovaný ohřev, vybíráme vždy tu horší variantu (kde je potřeba větší objem).

Jaký je rozdíl mezi svislým a vodorovným ohřívačem vody?

Vodorovný ohřívač vody se používá většinou tam, kde není dostatek místa.

Obecně, funkčně výhodnější jsou ohřívače vody umístěné svisle, protože teplá a studená voda se nemísí tolik jako u ohřívačů umístěných vodorovně, kde je větší styčná plocha mezi teplou a studenou vodou. Pouze u vodorovných typů s výměníkem, má vodorovné provedení výhodu v tom, že voda ohřátá na maximální teplotu je k dispozici téměř okamžitě, neboť výměník ohřívá hned od vršku nádoby.

Doba ohřevu: celková doba ohřevu elektrickou energií je u obou typů stejná, při ohřevu výměníkem je rychlejší vodorovný ohřívač vody – přibližně o čtvrtinu. Ovšem svislý kombinovaný typ OKC X/1m2 je přibližně stejně rychlý (při stejném průtoku otopné vody).

U vodorovného kombinovaného ohřívače vody je velmi důležité, aby výměník fungoval jako protiproudý (je výkonnější než souproudý). Při nedodržení směru proudění topné vody lze samozřejmě ohřát celý objem zásobníku též, ale za mnohem delší dobu. Ohřívač vody se potom špatně dohřívá a nefunguje „samotíž“.

Jaká je funkce pojistného ventilu u ohřívače vody?

Pojistný ventil ohřívače vody má v sobě zabudovaný zpětný ventil (zpětnou klapku), který brání protlačení vody zpět do vodovodního řádu. Odkapávání vody během ohřevu je v pořádku a signalizuje správnou funkčnost pojistného ventilu. Při ohřevu vody dochází ke zvětšení jejího objemu přibližně o 1 % z nahřívaného objemu. To znamená, pro objem 120 litrů by Vám mělo vytéci kolem 1,3 litrů vody. Množství odkapané vody může být různé, záleží na několika okolnostech (ohřívaný objem, rozdíl teplot vody před ohřevem a po ohřevu, tlak ve vodovodním řádu).

Pokud voda z ohřívače odkapává i mimo vlastní ohřev, problém může být následující:

  • nečistota nebo usazeniny ve ventilu můžou zapříčinit prokapávání; doporučujeme otočit ventilem nebo páčkou (italský typ) nahoře na ventilu; toto by se mělo dělat preventivně každé tři měsíce.
  • ve vysokém vstupním tlaku při hodnotě nad 5 bar, doporučujeme na vstupní potrubí umístit redukční ventil
  • odkapávání muže být samozřejmě způsobeno i poruchou pojistného ventilu.

Pokud voda odkapává pouze při ohřevu navlékněte na hrdlo hadičku a sveďte ji do odpadu. Odvod vody nesmí být veden nahoru, nesmí být delší než dva metry a musí být zabezpečen před zamrznutím a stlačením.

Ovšem lepší řešení je nainstalovat mezi ohřívač vody a pojistný ventil expanzní nádobu. Expanzní nádoba by měla mít objem přibližně 4 % z nádoby ohřívače vody. Potom nebude docházet k plýtvání vody, v některých zemích je toto řešení dokonce povinné.

Jaké je použití zpětné klapky u kombinovaných ohřívačů vody?

Zpětná klapka by měla být umístěna na vstupu do výměníku. Zde je nutné dát pozor na zavzdušňování výměníku. Jestliže máte hodně vzduchu ve vodě nebo nemáte dostatečně silné čerpadlo, doporučil bych umístit odvzdušňovací ventil mezi výměník a zpětnou klapku. Zpětná klapka se ovšem nedoporučuje pro „samotíž“, neboť zvyšuje hydraulický odpor v potrubí.

Podnětem pro uzavření zpětné klapky je už samotné zastavení proudění tekutiny v potrubí v povoleném směru (někdy se používá zpětný ventil, který funguje v různých polohách – mívá pružinu). Klapka funguje jen v jedné poloze. Součástka je to mechanická, prodejná samostatně jako třeba uzavírací ventil.

Proč se může vyskytnout zapáchající teplá voda z ohřívače vody?

Tento problém se týká spíše vody než ohřívačů. Některé vody (studniční, neupravované) obsahují velké množství sulfátu spolu s bakteriemi, které tento sulfát redukují. Tyto bakterie, zdraví neškodné, ve stojatých vodách, které byly zbaveny kyslíku produkují plyn sulfidu vodíku (zápach) využívající iontu vodíku z anodové ochrany. Čím větší je činnost této anody (horší kvalita vody), tím více je iontu vodíku a tím více vzniká plynu sulfidu vodíku. Tyto bakterie nemohou růst v přítomnosti atmosférického kyslíku, a proto nejsou ve zdrojích studené vody. Pokud se tatáž voda zahřeje, objeví se. V některých případech pomůže vyměnit anodu za jinou, která může mít jiné složení. Jestli se však tímto problém nevyřeší, doporučujeme anodu vymontovat, i když se tím sníží životnost ohřívače vody.

Mám svislý ohřívač vody DKD OK 2A. Jakým typem ohřívače (shodných parametrů) současného výrobního programu Vaší společnosti, bych měl tento nahradit?

Tento typ byl nahrazen současným OKC 125, což je kombinovaný ohřívač vody 125 litrů. Rozměry závěsů jsou shodné (450 mm), bohužel rozteč vývodů pro otopnou vodu je nyní 440 mm, to je o 100 mm více a vývody jsou vedeny dozadu a ne do boku. V naší nabídce už není žádný typ s vývody do boku. Funkčně je tento ohřívač stejný s předchozím typem.

Jak postupovat při vypuštění vody z ohřívače?

1) vypněte všechna elektrická topná tělesa, která jsou v ohřívači vody!

2) zavřete přívod studené vody do ohřívače vody (do ohřívačů)

3) otevřete ventil (kohoutek) teplé vody někde v souvisejícím potrubí (pozor u pákových baterií — nutno otevřít pouze teplou vodu), chcete-li vypustit celé potrubí rozvodu teplé vody, otevřete všechny s ním související ventily

4) pod vyústění vypouštěcího ventilu ohřívače vody umístěte dostatečně velkou nádobu, nebo vodu zaveďte do odpadu!

5) otevřete vypouštěcí ventil ohřívače! Měl by být na „T“ odbočce těsně před vstupem studené vody do ohřívače vody (u stacionárních ohřívačů bývá někdy na zcela samostatném výstupu ve spodní části)

6) pokud se Vám nepodařilo najít vypouštěcí ventil ohřívače, vypusťte ohřívač přes zkušební (odlehčovací) ventil, který je součástí pojistného ventilu

7) po úplném vypuštění vody z ohřívače všechny ventily (kohoutky) opět zavřete!

Upozornění: Při vypouštění ohřívače vody na zimu, nezapomeňte vypustit i vodovodní systém. Jestliže bude potom ohřívač delší dobu bez vody, je dobré ho před opětovným použitím vypláchnout.

Jak vyčistit vnitřek ohřívače vody?

Po vypuštění a otevření zásobníku ohřívače uvidíte, jakým způsobem je výměník zanesen kamenem. Pokud bude kámen měkký, měl by jít opláchnout nebo odstranit proudem vody nebo otřít např. hadrem. Pokud bude tvrdý, doporučujeme kámen odstranit dřevěným předmětem (velmi opatrně, v žádném případě se nesmí poškodit smalt). Doporučujeme obstarat si nové těsnění pod přírubu a hořčíkovou anodu, jejíž životnost je počítána na 2 roky a rovnou vše vyměnit.

Opotřebení je pak odvislé od provozu a vody v oblasti.
Alternativní zboží

Ohřívač vody Dražice OKC 125/1m2...

Bojler kombinovaný OKC 125 L závěsný svislý Dražice
 
Kód: 1103209101
Cena s DPH: 10 999,- 

KATEGORIE
Nejprodávanější

Náhradní mosazný pant 1ks

Úchyt - pant WC sedátka. Náhradní díl pro WC sedátka.
 
Kód: PANT/MOSAZ
Cena s DPH: 198,- 

Šroubovací panty pro WC sedátko ANITA SoftClose

Nerezové šroubovací panty pro WC sedátko ANITA.
 
Kód: 1703-HS05
Cena s DPH: 198,- 

Splachovací nádržka univerzální Alca Uni Dual

Splachovací nádrž závěsná na zeď. Dual - dvojí splachování. Pro instalaci nízko, nebo vysoko.
 
Kód: A93
Cena s DPH: 761,- 

Splachovací nádržka včetně mechanismu, boční,...

Splachovací nádrž boční napouštění, duální splachování 3/6 litrů. Splachovač nízkopoložený, kompletní pro WC mísy...
 
Kód: T1801-S
Cena s DPH: 590,- 
Platební metody
Naši partneři
Související zboží
Mohlo by vás zajímat
Kontakt: (+420) 774 437 550, 558 843 590, info@koupelny-online.cz

Koupelny-online.cz - koupelny, sanitární technika a topení. Prodáváme vodovodní baterie, umyvadla, WC mísy, vany, sprchové kouty, umyvadla, WC mísy, klozety, sprchové vaničky, sprchové nerezové kanálky, koupelnový nábytek, koupelnové doplňky, kotle, ohřívače vody, radiátory, Laufen, Jika a další sanitární techniku pro Vaše koupelny a domácnosti.statistics NetDirect